TurkishTurkish EnglishEnglish

Kurulduğu günden bugüne Satış Dağıtım sistemleri konusunda yazılım geliştiren firmamız ilk büyük projesini Pepsi-Cola Fruko Tamek ile gerçekleştirmiştir. Bu proje tüm Türkiye’de bilgilerin tek bir merkezde toplanmasını, siparişlerin el terminalleri ile toplanarak toplu yükleme ve faturalama işlemlerini kolaylaştırmasını, kampanyaların, promosyonların ve sahadaki depozitoların kolayca takip edilmesini sağlamıştır.

Yaşar Holding bünyesinde Yaşar Birleşik Pazarlama A.Ş ile anlaşarak tüm Türkiye’de bayilerin tek bir program üzerinden takip edilmesine yönelik projede ana firma olarak görev almıştır. Bu projede Datakod Satış Dağıtım Sistemi tüm Türkiye’de bayilere yüklenerek elterminalleri ile sahada sıcak ve soğuk satış yapılması sağlanmıştır. Ayrıca Datakod Karar Destek Sistemi üzerinden bayilerin günlük satış ve stok bilgileri internet üzerinden alınmış yeni stok, kampanya, promosyon ve fiyat değişiklikleri de tüm Türkiye’deki bayilere internet ortamında gönderilmiştir. Proje SAP ile köprü vaziyetinde olup tüm bayilerin satışlarını SAP’ye aktarmaktadır. Bu proje ile birlikte Türkiye çapında birçok firma kendi sistemlerinde Datakod Satış Dağıtım Sistemini kullanmaya karar vermiştir.

Gelişen teknolojilere ayak uydurmak ve gerisinde kalmamak için Ar-GE çalışmalarına önem veren firmamız 2005 yılında yazılım ekibini İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde kurulan teknoparka taşımıştır. O tarihlerde teknoparka kabul edilen ilk firmalardan olmuştur. Yine bu tarihlerde Tübitak tarafından Datakod.Net Plus isimli projemiz desteklenmeye uygun görülmüş ve 2007 yılında bitirilmek üzere çalışmalarımız hız kazanmıştır. Bu konuda üniversite ve sanayi işbirliğinin ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkmış, Ege ve Dokuz Eylül ünv. Bilgisayar Mühendisliği Bölümleri ile yakın temas ile çalışılmış gerek yetişmiş personel desteği ve gerekli eğitimler bu üniversiteler tarafından sağlanmıştır.

DATAKOD ERP konusunda Türkiye’nin lider firmalarından olan Netsis ve LOGO çözüm ortağı olmuştur. Çözüm ortaklığı sağladığı firmalarla birlikte sanayi sektöründe bulunan birçok firmaya başarılı projeler geliştirilmiştir. Netsis ve LOGO satış dağıtım sistemi üzerinden direkt el terminallerini destekleyen sıcak ve soğuk satış için ayrı bir uygulama yazılmış ayrıca firmaların stok takibi, depo ve üretim hatlarında kullanılmak üzere kablosuz el terminallerine hiçbir ara programa gereksinim duyulmadan yazılım geliştirilmiştir.

DATAKOD dinamizminin verdiği güçle yeni gelişen teknolojiye uyum sağlayan çözümler için çalışmaya devam etmektedir.

FELSEFEMİZ

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını analiz etmek ve iş süreçlerini eksiksiz uygulayarak uluslararası standartlarda hizmet vererek beklentileri üst düzeyde karşılamak.

 

MİSYONUMUZ

Müşterilerimizin bilimsel ve teknolojik alt yapılarını oluşturarak onların üretim maliyetlerini düşürmek, kontrollerin üst düzeyde yapılmasını sağlayarak müşteri memnuniyetini arttırmak. Tecrübemiz ve yüksek teknoloji içeren anahtar teslim çözümlerimizle, müşterilerimiz için mobil iş alanında önde gelen çözüm kaynaklarını oluşturmak…

 

VİZYONUMUZ

2026 Yılına kadar en az 10 ülkede Yazılımlarıyla tercih edilen bir firma olmak.